🧘‍♂ Celem jest podniesienie wiedzy na temat zdrowego 🧘‍♂ trybu życia i możliwości zapobiegania chorobom.

Konchoplastyka jest to zabieg polegający na zmniejszeniu objętości śluzówki nosa tak aby pacjent mógł swobodnie oddychać. Problem spotyka ludzi którzy mają problemy z nosem bądź zatokami. Napełniona krew w śluzówce nosa tworzy pewnego rodzaju zator przez co nie można swobodnie oddychać dlatego należy ją zmniejszyć. O wskazaniu do zabiegu decyduje laryngolog. Najczęściej robi się badanie które pozwala sprawdzić przepustowość powietrza podczas oddychania.

Konchoplastyką leczy się najczęściej tak zwany obrzęk naczynioruchowy. Zazwyczaj pacjenci nie mogą normalnie oddychać – zwłaszcza w nocy podczas snu. Obrzęk często zmienia się w raz ze zmianą pozycji bocznej podczas snu. Brak prawidłowego dotlenienia powoduje u chorych ospałość oraz zmęczenie. Często obrzęk jest przyczyną gromadzenia się bakterii w zatokach dlatego należy zgłosić się na zabieg.

Istnieje kilka metod wykonywania konchoplastyki. Często jeszcze szpitale wykonują krioterapię która polega na zamrożeniu śluzówki a póżniej oderwaniu nadmiernych części. Jednak ostatnio pojawiła się zupełnie inna metoda o wiele mniej inwazyjna. Jest to wypalanie śluzówki laserem CO2. Zabieg laserem trwa kilkanaście minut. Pacjent po zabiegu spędza tylko kilka godzin w szpitalu i już może go opuścić. Do całkowitej poprawy trzeba jednak kilku dni aby strupy się całkowicie zagoiły. Po zabiegu należy przyjmować maści antybakteryjne aby zapobiec ewentualnej infekcji. Koszt zabiegu laserem przy częściowej refundacji wynosi około 300 złotych.

About Aleksandra Szulc
29 lat Aleksandra Szulc wykonuje zawódOpiekunka Dziecięca:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Odkryj mój świat

READ  Jak działa African Mango?

Aleksandra Szulc

29 lat Aleksandra Szulc wykonuje zawódOpiekunka Dziecięca:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Odkryj mój świat

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *