🧘‍♂ Celem jest podniesienie wiedzy na temat zdrowego 🧘‍♂ trybu życia i możliwości zapobiegania chorobom.

Niestrawność dotyka bardzo wiele osób, jednak wcale nie oznacza to, że jest ona łatwa do zdiagnozowania. Jednorazowe niestrawności nie są objawem poważnych problemów zdrowotnych, ponieważ może to być efekt przejedzenia się lub zjedzenia nieświeżych produktów spożywczych.

Niestrawność, aby musiała być zdiagnozowana jako chroniczna, powinna trwać nieprzerwanie przez ponad 4 tygodnie – dopiero wtedy można mówić o niej jako o problemie.

Leczenie niestrawności

Zazwyczaj, na niestrawność lekarz przepisuje różne leki, pomagające się jej pozbyć. Bardzo często pomaga też zmiana diety i wprowadzenie do niej, na przykład większej ilości błonnika, który wspomaga procesy trawienne. Można również stosować krople na niestrawność takie jak Amol.

Jak samemu rozpoznać niestrawność?

Na pewno wskazuje na nią ból w nadbrzuszu, jednak nie musi on utrzymywać się stale. Najczęściej ból jest przewlekły. Wzdęcia, nudności, wymioty czy ciągłe uczucie pełności także wskazują na ten problem. Warto więc obserwować swój organizm i w razie potrzeby udać się do lekarza. Jeżeli pojawiające się objawy trwają i ewentualna zmiana diety nie pomaga, ani nie przynosi żadnego efektu – warto wtedy zasięgnąć porady lekarza co do sposobu leczenia niestrawności. Na pewno przepisze on na niestrawność odpowiednią kurację, warto jednak pamiętać, że ulga nie będzie natychmiastowa.

Zazwyczaj leczenie wymaga długiego czasu.

Warto mieć to na uwadze i stosować się do zaleceń lekarzy, którzy przekonują, że najlepsza jest metoda małych kroczków, zwłaszcza przy leczeniu delikatnego systemu trawienia. Warto, więc stosować dietę, jeżeli zostanie ona zalecona oraz regularnie przyjmować wszystkie lekarstwa i środki wspomagające trawienie. Warto pamiętać, że stosowanie domowych sposobów może być skuteczne, jednak nie powinno ono być leczeniem samym w sobie, a jedynie wspomaganiem leczenia farmakologicznego. Wówczas efekty będą szybciej zauważalne i na pewno utrzymają się przez długi czas. W razie niepokojących objawów warto też przyjrzeć się swojemu stylowi życia i diecie. Bardzo często właśnie te dwa czynniki są powodem niestrawności.

Marek Wiśniewski

37 lat Marek Wiśniewski znajomość wykonywanego zawoduTechnik Analityki Medycznej:Wiedza z zakresu wykonywanego zawodu - Warszawski Uniwersytet Medyczny Zaangażowanie w życie społecze w mieście Wrocław

Tutaj polecana strona

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *