Loestrin

[Głosów:    Average: /5]

Loestrin jest uniwersalną formą antykoncepcji, dzięki której można zmniejszyć ból w czasie miesięcznego krwawienia, jak również uregulować cykl. 

Działanie Loestrinu jako środka antykoncepcyjnego jest standartowe – zapobiega owulacji i zagęszcza śluz w macicy, utrudniając nasieniu dotarcie do komórki jajowej w razie gdyby udało się jej wydostać z jajowodu.

To co odróżnia Loestrin od innych pigułek antykoncepcyjnych to fakt, że są dobrze tolerowane przez większość kobiet.Loestrin zawiera etynyloestradiol i noretysteron.Działa tak samo jak inne środki dwuskładnikowe – zażywa się go przez 21 dni cyklu, po to, żeby potem zrobić tydzień przerwy na czas krwawienia miesięcznego.

 

Bardzo często Loestrin jest stosowany przez kobiety (z przepisu lekarza) do wyregulowania okresu i zmniejszenia bólu menstruacyjnego.

Jest skuteczny od pierwszego dnia okresu. Można też go zażyć do 5go dnia, ale trzeba odczekać 7 dni, zanim ochrona przed niechcianą ciążą będzie pełna.Kobiety w ciąży, bądź karmiące piersią nie powinny stosować tego leku, jak również mające problemy z układem sercowo-naczyniowym, czy takie które przebyły udar mózgu.

 Niepożądane efekty uboczne, które występują w ograniczony sposób w porównaniu z innymi środkami antykoncepcyjnymi to migreny, nudności, wahania masy ciała. Powinny minąć, kiedy ciało przyzwyczai się do przyjmowania hormonów.

READ  Najlepszy dodatek do ubytku masy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*