Zdrowie i Ty

Forskolin – suplement na odchudzanie

Na rynku tabletek na odchudzanie jest mnóstwo preparatów, jednak nie wszystkie z nich są skuteczne. W ostatnim czasie dietetycy rekomendują suplementy zawierające ekstrakt z pokrzywy indyjskiej. Jednym z takich produktów jest Forskolin, która w każdej tabletce zawiera wysoko stężoną dawkę naturalnego wyciągu z pokrzywy indyjskiej.

Tabletki z ekstraktem pokrzywy indyjskiej

Suplement Forskolin zawiera 400 mg wyciągu z Coleus Forskohlii, czyli pokrzywy indyjskiej.  Roślina ta nazywana także koleusem lub pochwiatką od wieków jest stosowana w ludowej medycynie ajurwedyjskiej. Sproszkowany korzeń i liście pokrzywy indyjskiej podawano chorym cierpiącym na dolegliwości od strony dróg moczowych i układu pokarmowego. Jednak dopiero kilka lat temu udało się odkryć zdolności odchudzające pokrzywy indyjskiej.

Jak działa Forskolin?

  • Efektywnie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej
  • Wspomaga syntezę tkanki mięśniowej
  • Zmniejsza apetyt i niweluje uczucie głodu
  • Ogranicza skoki cukru we krwi
  • Stymuluje wytwarzanie insuliny

Jakie jest dawkowanie Forskolinu?

W każdej tabletce suplementu Forskolin znajduje się aż 400 mg wyciągu z pokrzywy indyjskiej. Do kompozycji preparatu nie dodano wypełniaczy i substancji konserwujących. Zaleca się przyjmować 2 kapsułki Forskolinu na dobę. Ponieważ ekstrakt z pokrzywy indyjskiej stymuluje proces trawienia, najlepiej jest go przyjmować w trakcie posiłków. 

Piotr Szymański

55 lat Piotr Szymański znajomość wykonywanego zawoduPsychoterapeuta:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dało wiele inspiracji Poznań

Znajdziesz ciekawe informacje

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *