Zdrowie i Ty

evra(plastry)

Evra są plastrami antykoncepcyjnymi skutecznymi w niemal 100%, które stosuje się jako bezpieczny środek zamiast tabletek.

Cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na swoją skuteczność i łatwość stosowania.

 

Plastry Evra można zaliczyć do dwuskładnikowych środków antykoncepcyjnych – zawierają  norelgestromin i etynyloestradiol. Przykleja się je na skórę w miejscach najmniej narażonych na otarcia, czy zagniecenia, z częstotliwością jednego na tydzień. Potem należy zrobić tygodniową przerwę, zupełnie jak w przypadku dwuskładnikowych pigułek.

 

Evrę stosuje się również jako regulator cyklu menstruacyjnego.

 

Hormony dostają się do organizmu przez skórę, zwiększając grubość śluzu w szyjce macicy, co uniemożliwia zapłodnionej komórce jajowej zagnieżdżenie się.

Nie powinny stosować plastrów kobiety ciężarne, lub karmiące piersią, jak również mające podwyższony poziom cholesterolu, lub mające problemy (choroby) z układem sercowo-naczyniowym.

 

Plastry nie powinny się odklejać podczas codziennych czynności takich jak kąpiele, prysznic, czy inne (nie długotrwałe) formy zamoczenia skóry.

Po tygodniu od przyklejenia należy niezwłocznie zastąpić plaster nowym, żeby nie zmniejszać jego skuteczności.

 

Możliwe działania niepożądane to: zmiany nastroju, migreny, nudności, zmęczenie, wzdęcia.

 

Prosimy o uważne wypełnienie formularza zakupu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Malinowski

44 lat Piotr Malinowski wykonuje zawódProtetyk Słuchu:Praca na uczelni - Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Praca dla lokalnej społeczności w mieście Łódź

Tutaj polecana strona

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *