🧘‍♂ Celem jest podniesienie wiedzy na temat zdrowego 🧘‍♂ trybu życia i możliwości zapobiegania chorobom.

Stwierdzili to badacze z zespołu dr Denisa Charpina z Marsylii po przebadaniu 2445 dzieci żyjących w najbardziej zanieczyszczonym tymi związkami rejonie Francji. Duży wpływ na występowanie objawów astmy ma natomiast nadmierna zawartość w powietrzu ozonu, który silnie drażni drogi oddechowe.

Tak wynika z badań zespołu dr J. Kolbe z Green Lane Hospital w Auckland. Ryzyko wzrasta z wiekiem (1,04/rok) zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W trakcie tych badań stwierdzono też, że pacjenci leczeni wziewnymi steroidami są mniej narażenina taki atak niż leczeni lekami podawanymi doustnie.

Na dorocznym spotkaniu American College of Asthma, Allergy and Immunology zespół dr Shahzada Hussaina z Long Island College Hospital w Nowym Jorku przedstawił wyniki badań nad wpływem koloru kotów na nasilenie objawów alergicznego kataru u ich opiekunów. Z badań wynika, że ciemne koty uczulają do sześciu razy silniej niż jasne. Co ciekawe, nie stwierdzono statystycznie istotnej różnicy pomiędzy nasileniem objawów alergicznych u osób mających jasne koty w porównaniu z tymi, które w ogóle nie miały kota! Dr Hussain przypuszcza, że włosy ciemno zabarwionych kotów zawierają więcej antygenu fel d 1.

Zespół dr Benedicte Leynart z INSERM Unite 408 w Paryżu opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 850 młodych dorosłych osób, z których 240 chorowało na alergiczny katar, 77 miało katar i astmę, a 21 tylko astmę. Z ankiety wynika, że chociaż alergiczny katar mniej niż astma zakłóca aktywność fizyczną chorych, to problemy emocjonalne i “międzyludzkie”, których przyczyną jest katar, powodują porównywalny spadek jakości życia. “Stres jest najgorszym skutkiem kataru” – stwierdzają badacze.

Zespół dr Baizhuang Xu z Imperial College School of Medicine w Londynie badał związek pomiędzy przebiegiem porodu a występowaniem astmy w wieku 7 lat w grupie 8088 fińskich dzieci, które były obserwowane od urodzenia. Okazało się, że cesarskie cięcie zwiększało ryzyko astmy 1,38 raza, poród próżniowy 1,32 raza, a poród kleszczowy i inne metody do 2,14 raza. Ryzyko było też większe wśród dzieci, które miały w pierwszej i piątej minucie od urodzenia mało punktów w skali Apgara.

Patrycja Makowska

27 lat Patrycja Makowska specjalista w dziedzinieOptometrysta:Praca na uczelni - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie Wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte Gdańsk

Tutaj polecana strona

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *